Pomysł na organizację i tę formę aktywności proobywatelskiej zrodził się w naszych głowach dość dawno. Pierwszy raz, gdy jeden z nas był beneficjentem wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród studentów w Gdańsku. Będąc wówczas uczniami pierwszej klasy liceum, zainteresowaliśmy się tematyką rozwoju osobistego i zaczęliśmy szukać drogi swoich karier zawodowych. Skuteczność naszych starań bywała różna, ale najważniejsze jest to, że do dzisiejszego dnia staramy się rozwijać w określonych kierunkach, a tamten okres i zafascynowanie rozwojem osobistym uznajemy za jedną z najważniejszych decyzji jakie podjęliśmy. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy poznać takie perspektywy wcześniej, przykładowo na etapie gimnazjum.


Wiele wydarzeń o tematyce rozwoju, na których mieliśmy okazję być, w których uczestniczyliśmy, a nawet organizowaliśmy, dynamicznie zmieniało nasz światopogląd i otwierało oczy na wiele istotnych kwestii związanych z karierą i samorozwojem. Pozwoliło nam to również poznać inspirujące osoby.


Dlaczego stawiamy odważny krok i chcemy prowadzić fundację? Po długich latach w rodzinnym Kwidzynie nadal niestety bardzo trudno o wydarzenia i aktywności wspierające przedsiębiorczość – to nurt, który należy wypełnić pasją, zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami.


Dziś chcemy dać młodym kwidzyniankom i kwidzyniakom szansę na znalezienie własnej ścieżki rozwoju oraz uświadomić, że warto inwestować w siebie. Myślimy o tym, by odpowiednio wcześniej przekazać wiedzę o oczekiwaniach z którymi spotkają się na uczelniach oraz w przyszłej pracy.


Kim jesteśmy? Dziś jesteśmy tylko grupą młodych osób chcących zrobić coś dla innych. Chcemy dać innym szansę jaką nam dał ktoś w przeszłości, a przy tym dobrze się bawić, poznawać zdolnych ludzi i rozwijać swoje kompetencje.


Patryk Guziewicz

Prezes ZarząduKwidzynianin od urodzenia. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie, ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku Informatyka i ekonometria ze specjalnością Metody analizy danych na Uniwersytecie Gdańskim, a przedmiotem jego pracy dyplomowej była analiza gospodarki pieniężnej miasta Kwidzyna przez pryzmat profilu społeczno-ekonomicznego. Studiuje Zarządzanie o specjalności menedżerskiej na drugim stopniu studiów, podjął temat pracy magisterskiej dotyczący zarządzania zmianą gospodarczą w jednostkach samorządu terytorialnego. Zawodowo związany z organizacją kongresów dla branży finansowej w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową oraz dorywczą obsługą techniczną wielu typów eventów.


Podobno głowa pełna pomysłów i inspiracji, charakter pełen ambicji i mobilizacji.


Główne zainteresowania niezmienne od lat: przedsiębiorczość i praca nad rozwojem osobistym, project management, zarządzanie czasem pracy, event marketing, marketing sportowy, social media marketing, finanse publiczne, samorząd lokalny, działalność prospołeczna, wędkarstwo, piłka ręczna i od niedawna – jazda rowerem MTB


W każdej chwili możecie do niego zwrócić się z każdym zapytaniem. O sobie mówi, że: jest człowiekiem kompromisu, zawsze stara się być szczery i bezpośredni, nie boi się odpowiedzialności, wyrabia w sobie odporność na stres cierpliwością i jest pełen motywacji.


Kontakt: p.guziewicz@przedsiebiorczykwidzyn.pl


Dawid Małecki

Wiceprezes ZarząduKwidzynianin od urodzenia, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie. Obecnie kursant Software Development Academy w BUSINESS LINK Trójmiasto, ze specjalizacją JAVA. Po godzinach uczy się technologii front-endowych, czego rezultatem jest obecna strona WWW. Zawodowo specjalista od digitalizacji danych na platformie edukacyjnej NUADU, imał się takimi zajęciami jak praca w branży gastronomicznej, budowlanej, obsługa klienta, wolontariat czy praca biurowa .


Podobno twardo stąpający po ziemi realista z niecodziennym zapałem do życia.


Główne zainteresowania niezmienne od lat: przedsiębiorczość i praca nad rozwojem osobistym, psychologia oraz socjologia, zarządzanie czasem pracy, nowe technologie, w tym front-end, programowanie. Wielki pasjonat kinematografii i narciarstwa.


W każdej chwili możecie do niego zwrócić się z każdym zapytaniem. O sobie mówi, że jest: empatyczny, otwarty oraz pomocny człowiek-orkiestra. Żartobliwe mówi, że swoim uporem oraz ciężką pracą pomoże Ci osiągnąć sukces, a przy okazji położy kafelki w łazience.


Kontakt: d.malecki@przedsiebiorczykwidzyn.pl


Dane teleadresowe:

Fundacja Przedsiębiorczy Kwidzyn

Numer KRS: 0000695105

NIP: 5811963232

REGON: 36829933000000

fundacja@przedsiebiorczykwidzyn.pl

Dane do przelewu:

Fundacja Przedsiębiorczy Kwidzyn

Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA

70 1020 1778 0000 2602 0139 2422

Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW

Patryk Guziewicz


 • Strategia rozwoju i partnerstwa
 • Marketing i reklama
 • Fundrising
 • Program MANAGMENT DAY oraz MARKETING DAY
 • Dawid Małecki


 • Media oraz strona WWW
 • Współpraca ze szkołami
 • Program IT DAY oraz wykładów otwartych
 • Informatyzacja i sprawozdawczość papierowa
 • Dotacje i granty

 • Kajetan Herkt


 • WSPARCIE PROJEKTOWE
 • REALIZACJA PROJEKTÓW MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH